
Niezwykła wygoda stosowania nowoczesnych nawierzchni wykańczających na podłogi jest wynikiem długoletnich testów materiałowych. Konsystencja materiału, jakim jest wylewka samopoziomująca na początku sprawiała sporo kłopotów naukowcom praktykom, którzy prowadzili testy nad kompozycja składu mieszanki. Zbyt duża zawartość wody powodowała silny skurcz technologiczny w masie produktu gotowego. Na przykład posadzka epoksydowa w garażu mogła po zastygnięciu pękać. Jedynym ratunkiem było zoptymalizowanie składu i zastosowanie niewielkich grubości ostatniej rozpływającej się warstwy.
Tak po wielu nieudanych, ale prowadzących do celu próbach powstały posadzki epoksydowe Cena tego sukcesu nie była zbyt wysoka. Oddany do użytku produkt spełnia wszystkie wymagania norm i oczekiwania użytkowników. Mam na myśli fachowców z branży budowlanej. To spod ich ręki wychodzi każda posadzka epoksydowa Opinie na temat przyjęcia sie wynalazku, w początkowej fazie wprowadzania były podzielone. Czas pokazał, że to entuzjaści mieli rację.
Obecnie wielu producentów ma zaprawę samopoziomującą w swojej bogatej ofercie. Dodatkowym atutem masy jest jej optymalny ciężar przed wykonaniem gotowej zalewy. Sucha masa jest pakowana w wygodne i biodegradowalne worki z papieru i dopiero przed użyciem dodaje się do zaprawy wody, by uzyskać płynną strukturę.