Budynki modułowe w fazie szkieletowej

budynek modułowy

Można powiedzieć, że dzisiaj wcale nie odeszło się od budowania za pomocą solidnych konstrukcji szkieletowych, które nadal mają zastosowanie w formie obiektów modułowych. Tutaj jednak wyraźnie widać zarys, czyli główny szkielet, który jest w pełni wykonany ze stali zabezpieczonej odpowiednim odcinkiem.

Zdarzają się także przypadki, że mimo wszystko taki szkielet wykonany jest z drewna, które jest w odpowiedni sposób poddane obróbce technicznej, dzięki czemu sam materiał, też wyraźnie zyskuje na wytrzymałości. Oczywiście wspomniane drewno musi być impregnowane, innego wyjścia w tej sytuacji nie ma.

Konstrukcja posiada widoczny szkielet

Jakby nie patrzeć liczy się to, aby solidny szkielet, był głównym podtrzymaniem, dla takiej konstrukcji modułowej. Na pewno takie praktycznie obiekty mieszkalne, robią dzisiaj na nas duże wrażenie, zwłaszcza jeśli zauważymy, że mimo wszystko, mamy do czynienia z solidnymi materiałami.

Nic więc dziwnego, że tego typu szkieletowe rozwiązania, wymagają ogólnego pozwolenia na budowę. Jakby nie patrzeć istnieje również inna forma budowania tak ważnych obiektów, gdzie mimo wszystko cały budynek, nie jest połączony fizycznie z gruntem. Wtedy też takowe pozwolenie nie jest wymagane.

Opcja na kemping

Nie da się ukryć, że takie domki modułowe, spotykane na letniskach czy też, chociażby nad morzem, buduje się bez problemu w dwa tygodnie. Nie są to szczególnie skomplikowane obiekty, ale mimo wszystko spełniają one swoje podstawowe zadanie.

W przypadku domów typowo szkieletowych, to pomimo oparcia konstrukcji na modułach, to nadal budowanie takiego domku, może zająć maksymalnie do dwóch miesięcy. Nadal jest to bardziej opłacalne niż tradycyjne budownictwo, gdzie czas budowania wydłużyłby się o co najmniej kilka miesięcy.